• nasıl motive oluyorsunuz

  .
  "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur."

  Hayatım boyu bu sözü kendime rehber edindim, yüzüm de hiçbir vakit kara çıkmadı.
  7 -1 ... kah ve otesi
 • entry silmeye sebep aramak

  .
  Uludağ sözlük moderatörlerinin yeni huyu denilebilecek davranış. Birkaç günde bir alakasız alakasız entrylerim siliniyor, saçma da olsa entry silme sebebini düzeltip yeniden yayınlamak istiyorsun 3 4 gün entry onaylanmıyor.

  Yav insana derler ki:
  Senin sözlüğün troll yuvası olmuş, inciyle karşılaştırılır hale düşmüş. Neden Sen bunu düzeltmeye çabalamıyorsun da doğru düzgün bir şeyler yazan, ortaya bir şeyler koymaya çalışan yazarlarla uğraşıyorsun?

  Ya onu geç, ben bu sözlüğe içimi dökemeyecek miyim arkadaş? Ben bu sözlüğe günlerimi saatlerimi vermişim, binlerce entry girmişim. Yeri gelince içime ağırlık yapan bir durumu yazamayacak mıyım?

  Forum/chat tarzı giriymiş. Mümkünse modlardan birisiyle 1 saat oturalım çay içelim, o sırada da sol framei inceleyelim. Bakalım forum/chat tarzı giri nasıl oluyormuş? 1 saatte kaç tane giriliyormuş bu sözlükte ve kaçı siliniyormuş? Bir bakalım.
  entry silmeye sebep aramak

  bunaltmayın insanları, soğutmayın.
  14 -1 ... asyali praetor
 • kitap fiyatlarının çok yüksek olması

  .
  Ya gerçekten ne kadar pahalılar! Bari uzun öyküler filan biraz ucuz olsa ama o da yok! (Sanatçı adam kazanmasın mı kafasındakiler sakinleşsin önce) Öğrenci adamım ben. ikinci el kitaplardaki yaşanmışlıklar ötürü de dokunmak dahi istemiyorum. (Lükse bak pezevengin) okumadan da olmuyor, ne yapalım şimdi biz?
  7 -1 ... sivaslichivas
 • karadenizlilerin korkak olduğu gerçeği

  .
  ben bu yaşıma kadar 10 karadeniz'linin bir araya geldiğine şahit olmadım. bu coğrafyayla kavga eden insanın korkak olma şansı yok.
  10 -2 ... d i n o z o r u s
 • aşk ile nefret arasındaki farklar

  .
  "Beni o kadar seviyor ki nefret etmemesi olanaksız benden" Diyor Dostoyevski budala'da.

  Aradaki fark çok ama çok ince bir çizgidir sadece.
  6 ... ruhsal enfeksiyon
 • muharrem ince

  .
  Göklerden bir karar gelmeyen cb adayım.
  4 ... bedreddin
 • 24 haziran 2018 genel seçimleri

  .
  tahminlerime göre oy vereceğim cb adayı kazanamayacak.
  1 ... bedreddin
 • bir sözlük erkeğine uyudunmu yazmak

  .
  o an cevap veriyorsa kesin uyumamıştır.
  1 ... bedreddin
 • merak

  .
  merak
  3 ... bedreddin
 • şeytanla böbrek pazarlığı yapmak

  .
  Hayalet sürücü filminde adam babasının canı için şeytanla pazarlık yapmıştı. işte bunun yerli ve milli versiyonu ise şeytanla böbrek pazarlığı yapmaktır.

  edit: şeytan sıkı pazarlıkçı çıktı hâlâ pazarlık sürüyor.
  2 ... bedreddin
 • leyla ile mecnun

  .
  nasıl bir dizi olduğundan bahsetmeyeceğim. her karakteri ayrı güzel, her duyguyu vermesi ayrı güzel hissettirdiği her şey güzeldi bu dizinin.

  izlerken gelecek hayalim vardı, çok da büyük bir şey değildi. bir sevgilim olsun istemiştim beraber her şeyi öğreneceğimiz beraber her şeyi keşfedeceğimiz. beraberken hiçbir şeyden korkmayacaktık. en zor anlarımızda bile birbirimize sarılıp atlatacaktık.

  bu hayallerin üstünden 5 6 sene geçti tabi hayaller gerçek olmadı. diziyi izlerken o hayal kurduğum zamanlar geliyor aklıma, gelecekten umutlu bir çocuk geliyor aklıma.

  bir enstrümantal müziği vardı. son sezonunda mezarlığa giderken çalıyordu. o müziği telefona atmıştım. babamın mezarına giderken dinliyordum, o dönem bir de sevdiğim bir kadın vardı onu da getirip ziyaret ettirecektim babamı. olmadı sonra o kadınla arkadaş olduk dost olduk. o müzik hala aklımda daha sonra gittiğimde yine dinlemiştim sonra da o günden beri babamın mezarına gitmedim.

  farklı bir diziydi. absürd ama hayatın içinden tam da. hani gençlik değil de çocukluk zamanımda izlemiş olmayı isterdim bu güzel diziyi.
  3 ... dusler sokaginda gece vakti
 • eski yazarlar nerde

  .
  yedek kulübesinde değişiklik tabelasının kaldırılmasını bekliyorlar. kimileri ağır sakatlanmış palamut gibi yatıyor kulübenin kenarında.
  6 ... mel mel bakan gibson
 • anne olmak

  .
  bu yaştan sonra zor artık yeğenleri falan seviyorum.
  2 ... bedreddin
 • az kişinin bildiği muhteşem şarkılar

  .
  mfö - sen ve ben
  https://youtu.be/RmVmOQE6EB0
  3 ... bedreddin
 • feride hilal akın

  .
  sanırım aşık oldum.

  adı hilal olmayaydı iyiydi ama neyse.
  1 -2 ... l or d
 • hdp ye oy verecek yazarlar

  .
  Beni bloklasınlar.
  6 ... ruhsal enfeksiyon
 • yani olmuyor

  .
  bilhassa fırat tanış'tan dinlenilmesi şiddetle tavsiyemdir. sadece sesini kullanmıyor gibime geliyor. tüm hislerini, duygularını, hüznünü sesiyle birlikte aktarıyormuş gibi.

  ''yani olmuyor, olmuyor istesem de
  kimse gelmiyor, beklesem de.''
  6 -2 ... essy